Znamy różne aplikacje służące do tworzenia interaktywnych ćwiczeń lub quizów, do szybkiego i zautomatyzowanego sprawdzania wiedzy. Pozwalają one na szybkie przeprowadzenie samosprawdzającego się quizu, wprowadzają elementy gamifikacji, a uczniom sprawiają sporo frajdy. Większość z nich wymaga użycia przez uczniów elektronicznych urządzeń – komputerów czy smartfonów. Trochę inną aplikacją jest Plickers. Aplikacja służy do tworzenia quizów, jednak do ich przeprowadzenia nie potrzebujemy nowoczesnych technologii, z wyjątkiem jednego urządzenia nauczycielskiego. To świetne rozwiązanie do wykorzystania w mniej nowoczesnych warunkach. Pytania przygotowujemy na stronie plickers.com, tam też dodajemy uczniów do klasy (nie muszą oni mieć swoich kont), stamtąd pobieramy karty z unikalnymi kodami, które drukujemy i rozdajemy uczniom zgodnie z przypisaną im wcześniej numeracją. To tyle na komputerze. Resztę – podczas zajęć – wykonujemy już wyłącznie w aplikacji na urządzeniu mobilnym. To tam uruchamiamy quiz. Jeśli mamy komputer podłączony do projektora, możemy wyświetlić pytania na dużym ekranie. Jeśli nie, możemy czytać pytania i odpowiedzi do wyboru. Uczniowie podnoszą kartę, wybierając jej odpowiedni układ (każda krawędź jest oznaczona literą od A do D), każda karta jest inna, więc uczniowie nie ściągają od siebie. Nauczyciel za pomocą aplikacji sczytuje odpowiedzi w podobny sposób, jak skanuje się QR-kody. W aplikacji od razu widzi wyniki swoich uczniów, są one także zapisywane na jego koncie, dzięki czemu ma on potem możliwość analizy wyników, stopnia trudności pytań itp.
Blog nauczycieli Szkoły Podstawowej w Truskolasach zaangażowanych w działania międzynarodowe, edukację europejską, językową oraz zainteresowanych nowymi technologiami.
czwartek, 31 maja 2018
poniedziałek, 28 maja 2018
Majowe Mrozy w Warszawie
W dniach 25-27 maja dwie osoby z naszej szkoły brały udział w XVIII Konferencji Majowe Mrozy w Warszawie "Edukacja - Informatyka - Przyszłość", podczas której zapoznały się z nowinkami technicznymi, rozwiązaniami proponowanymi dla edukacji.
Programujemy w środowisku Snap
sobota, 19 maja 2018
Wycieczka do Warszawy w międzynarodowym towarzystwie
Dwie klasy siódme oraz jedna szósta uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a następnie poznali tajemnice produkcji pieniądza, systemy zabezpieczeń oraz historię pieniądza w Narodowym Banku Polskim, na koniec udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie odwiedzili m.in. groby bohaterów Szarych Szeregów, "Rudego", "Alka" i "Zośki". Drugi dzień to z kolei stadion PGE Narodowy, spacer po Starówce i wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W czasie wycieczki uczniowie mieli możliwość szlifowania języka angielskiego, gdyż towarzyszyli im wolontariusze z Kanady, którzy przyjechali tu w ramach programu AIESEC.
piątek, 11 maja 2018
Goście z Kanady poznają polską kuchnię
Od tygodnia gościmy w naszej szkole dwoje gości z Kanady: Habibę i Franka, którzy przyjechali tu w ramach programu AIESEC. Biorą oni udział w zajęciach języka angielskiego, podczas których prezentują informację na temat swojego kraju, kultury i obyczajów. Starsze klasy mają okazję również porozmawiać na tematy związane np. z ochroną środowiska. Ostatnio role się odwróciły i to klasa IVa przygotowała dla nich prezentację tradycyjnych polskich potraw. Był bigos, żurek i sałatka jarzynowa, a na deser… sernik.
czwartek, 10 maja 2018
Goście z Kanady na zbiórce harcerskiej
Dziś odbyła się nietypowa zbiórka harcerska. Uczestniczyli w niej wolontariusze AIESEC Habiba i Frank. Razem z harcerzami wzięli oni udział w grze terenowej, z której meldunek malowali w formie plakatu. Nie obyło się bez harcerskich śpiewów i pląsów.
wtorek, 8 maja 2018
Nietypowa lekcja angielskiego
Dziś w klasie IIIa na języku angielskim gościła Habiba, studentka z Toronto, która przyjechała do naszego kraju jako wolontariusz organizacji AIESEC. Razem z drugim studentem, Frankiem, pozostaną w naszej szkole trzy tygodnie.
AIESEC to organizacja pozarządowa, której głównym założeniem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk. Szkoła już po raz czwarty przyjmuje wolontariuszy tej organizacji. Podczas zajęć będą oni przekazywali uczniom informacje na temat geografii, kultury i tradycji swojego państwa. Przygotowali również polskie odpowiedniki kluczowych słów, dzięki czemu ich przekaz jest zrozumiały nawet dla młodszych uczniów.
Subskrybuj:
Posty (Atom)